Strona Główna
Opis tabelki
Śląska Tabela Dzielnicowa:

Dzielnica

Miasto

Ludność

Rządzą

Kosa

Odległość

Uwagi

Bańgów

Siemianowice

mała/średnia

Ruch

GKS

 Ruch 8.5,  GKS 6

Małe osiedle 4-piętrowców przy granicy z Czeladzią. Przewaga Ruchu, ale kibice GKS też są. W fabryce Johnson Controls oprócz Ruchu mieszanka. 

Batory Chorzów bardzo duża Ruch GKS/KSG Ruch 1

Potężna ekipa niebieskich, blisko na stadion, nie lubią GKS z Witosa i Torcidy. Dworzec PKP obsługuje stadion przy Cichej.

Bielszowice

Ruda Śl.

średnia

Górnik

Ruch

Górnik 5.5

Na dzielnicy dominacja Górnika, ogromne ciśnienie anty-Ruch. Pośród pracowników dużej kopalni znajdą się kibice z innych miast.

Biskupice

Zabrze

średnia/duża

Górnik

Polonia

Górnik 4.5

Stara dzielnica Górnika niedaleko Bytomia. Kibicowsko jest bardzo spokojnie.

Bobrek

Bytom

średnia

Polonia

Górnik

 Polonia 3.5 Górnik 8

Biedna, przemysłowa dzielnica blisko Zabrza-Biskupic, prócz rozwijającej się Polonii także kibice Górnika.

Bogucice

Katowice

duża

GKS

Ruch

 GKS 2.5

Kolebka polskiego hip-hopu, silne tereny GKS. Osiedla Wajdy i Kukuczki. Lekkie ciśnienie na Ruch i Sosnowiec, ale z braku przeciwnika spokojnie.

Bojków

Gliwice

mała

Górnik

Piast

 Górnik 8,      Piast 6.5

Mała dzielnica o niskiej zabudowie, młoda ekipka Górnika i trochę pikników Piasta.

Bończyk Mysłowice duża GKS Ruch, Sosnowiec GKS 9, Sosnowiec 3

Duże osiedle z wielkiej płyty na północy miasta przy markecie Real i Hali Sportowej. Silna i zgrana ekipa GKS, która rządzi tu 'od zawsze'.

Borowa Wieś

Mikołów

mała

Górnik Ruch

Górnik 9, Ruch 11

Bardzo oddalona od centrum dzielnica z niską zabudową. Zgrana ekipka KSG cięta na Ruch. Kilka osób kibicuje niebieskim.

Brynów- Zgrzebnioka

Katowice

średnia

GKS

Ruch

GKS 5

Większą część tej nowej dzielnicy zajmuje zamożne "Ptasie Osiedle", reszta to domki jednorodzinne. Rządzi GKS, ale jest też kilka osób z Ruchu.

Brzezinka

Gliwice

mała

Górnik

Piast

Górnik 14.5,  Piast 8.5

Mała, spokojna dzielnica. Ekipka Górnika, jednostki Piasta.

Brzezinka Mysłowice średnia Ruch GKS Ruch 18, GKS 14 Dzielnica położona przy węźle tras A4/S1. Bardzo silna jakościowo ekipa Ruchu w głównej części dzielnicy. GieKSę spotkamy na os.Dolina oraz Porcelanie.
Brzeziny Śląskie

Piekary Śl.

mała/średnia

Ruch

Górnik

 Polonia 6,   Ruch 8

Niebieska, poprzemysłowa dzielnica z księżycowymi krajobrazami. Graniczy z Chorzowem Starym i Siemianowicami, nie lubią tu Górnika.

Brzęczkowice Mysłowice duża Ruch GKS Ruch 17, GKS 13 Bardzo silna ekipa Ruchu  z Osiedla. Ukryta garstka GKS. Na pograniczu ze Słupną sławny Trójkąt Trzech Cesarzy. Sklepik gadżetów Ruchu po przejściach.

Brzozowice

Piekary Śl.

mała

Ruch

Górnik

Ruch 10

Słabo zaludniona, mała dzielnica. Rządzi Ruch, jednostki Górnika, Polonii i GKS.

Bujaków Mikołów mała Ruch Górnik Ruch 15, Górnik 13 Typowo rolnicza dzielnica na uboczu miasta. Niewielu kibiców podzielonych jest na Ruch i Górnik.

Bykowina

Ruda Śl.

duża

Ruch

Górnik

Ruch 5, Górnik 9

Gęsto zaludniona dzielnica, prócz kamienic osiedla "Niebieskie Dachy", Korfantego i Potyki-Chrobrego. Bardzo silna ekipa Ruchu, jednostki Górnika od strony Wirku.

Bytków

Siemianowice

duża

Ruch

GKS

Ruch 4.5 GKS 2.5

Dzielnica Ruchu na granicy z Chorzowem, ekipka GKSu na ‘getcie’ koło Tesco i jednostki rozsiane po reszcie dzielnicy. Osiedla Węzłowiec, Chemik i Młodych.

Centrum

Bytom

bardzo duża

Polonia

Wszyscy

Polonia 1

Ogromna (58.000 mieszkańców), zabytkowa i doświadczona losem dzielnica. Trzon frekwencji Polonii Bytom. Innych kibiców bardzo niewielu, ukryci.

Centrum

Gliwice

duża

Piast

Górnik

Piast 3

Duży zgiełk, sporo studentów i przyjezdnych. Wśród mieszkańców rządzi Piast, który ma tu jedną z najlepszych band. Jednostki Górnika.

Centrum

Katowice

bardzo duża

GKS

Ruch

 GKS 2.5

Centrum aglomeracji, 40.000 zameldowań, ale kilkukrotnie więcej gości z innych dzielnic. Ze stałych mieszkańców panuje GKS, rozsiane jednostki Ruchu i innych kibiców.

Centrum Mikołów bardzo duża Ruch GKS Ruch 14, GKS 14 Bardzo silna ekipa Ruchu, która oddziałuje na okoliczne tereny.  W Centrum mieszka zdecydowana większość mieszkańców Mikołowa. Nie lubią GKS z Piotrowic.

Centrum

Piekary Śl.

bardzo duża

Górnik

Ruch

 Górnik 16, Polonia 5

Do dzielnicy należy os. Wieczorka, silna ekipa Górnika, jednostki Ruchu i Polonii. Słynna Bazylika, do której śmiga sporo pielgrzymek.

Centrum Radzionków średnia/duża Radzionków Polonia Radzionków 2.5 Spokojna dzielnica o niskiej zabudowie. Obok Stroszka najsilniejsza dzielnica Cidrów.

Centrum

Siemianowice

bardzo duża

Ruch

GKS

Ruch 6, GKS 3

Bardzo silna ekipa niebieskich rządzi całą dzielnicą i okolicami.

Centrum

Świętochłowice

duża

Ruch

Górnik

Ruch 2

Całkowicie niebieska dzielnica granicząca z Chorzowem. Mnóstwo kamienic, Huta Florian, osiedle mniejszych domów przy ul.Górniczej i bloków w okolicach ul.Polnej.

Centrum Południe

Zabrze

bardzo duża

Górnik

-

 Górnik 1

Starsza część Centrum ze stadionem na Roosevelta i dworcem PKP. Sam Górnik,  55.000 mieszkańców.

Centrum Północ

Zabrze

bardzo duża

Górnik

Piast

 Górnik 2

Nowsza część Centrum, sporo wielkiej płyty. 100% KSG, ciśnienie na Piasta, duża część mieszkańców ma jakiś związek z miastem Gliwice.

Chebzie

Ruda Śl.

mała

Ruch

Górnik

 Ruch 6, Górnik 7

Mała, dosyć uboga dzielnica, węzeł komunikacyjny. Rządzi Ruch, kilka osób z Górnika z drugiej strony torów kolejowych. Bardzo duże ciśnienie anty-Górnik

Chorzów I (Centrum)

Chorzów

bardzo duża

Ruch

GKS

 Ruch 1

Ruchliwa dzielnica ze stadionem przy Cichej, silna ekipa Ruchu. Osiedla Klimzowiec, Różanka i Irys. Graniczy z katowickim Tauzenem, stąd nie lubi się tu głównie GKSu

Chorzów II (Cwajka)

Chorzów

bardzo duża

Ruch

Wszyscy

 Ruch 2.5

Jedna z silniejszych band Ruchu, dużo młodych. Kiedyś postrach siało legendarne PaleRmo.  Ciśnienie na Polonię (Arki Bożka), GKS (Tauzen) i Górnika (Godula)

Chorzów Stary

Chorzów

średnia

Ruch

GKS/KSG

 Ruch 3

Rozległa, przemysłowa, słabo zaludniona dzielnica o starej zabudowie, sam Ruch. Do dzielnicy należą Maciejkowice, Huta Kościuszko, Azoty i część Żabich Dołów.

Chropaczów

Świętochłowice

duża

Ruch

Górnik

Ruch 3.5

Dzielnica Ruchu, silna ekipa z osiedla ‘Na Wzgórzu’. Starsza ekipka Górnika (która kiedyś tu rządziła) w przedwojennej części dzielnicy.

Czarny Las

Ruda Śl.

mała

Górnik

Ruch

 Górnik 7

Nowa, niewielka dzielnica. Kilka bloków, familoków i Tesco. Ekipka Górnika nie przepada za Ruchem z Fryny. Od Schwarzwaldu na zachód jest praktycznie sam Górnik.

Czechowice

Gliwice

mała

?

-

 Piast 7.5

Bory, lasy, pola, mało mieszkańców.  Kibiców nie stwierdzono.

Ćmok Mysłowice średnia GKS Ruch GKS 10, Ruch 14 Osiedle otoczone zakładami przemysłowymi, dzielnica zdominowana przez GKS, ale specjalnie wpływowej ekipy brak.

Dąb

Katowice

średnia

GKS

Ruch

GKS 1

Zabytkowa dzielnica ze stadionem przy Bukowej, dobra ekipa GieKSy. Na skraju dzielnicy zbudowano Silesia City Center- ulubione miejsce rozrywki katowiczan i piłkarzy.

Dąbrówka Mała

Katowice

średnia

GKS

Ruch

 GKS 4

Średnia ekipa GKS,  nie lubią Szopienic, Siemianowic i Sosnowca. Dużo hipermarketów przy trasie na Warszawę.

Dąbrówka Wielka

Piekary Śl.

mała/średnia

Ruch

GKS/KSG

Ruch 8

Słabo zaludniona dzielnica, na której kibicuje się Ruchowi, jednostki GKS.

Dziećkowice Mysłowice mała GKS Ruch GKS 19, Ruch 23 Duża powierzchniowo, ale bardzo słabo zaludniona dzielnica rolnicza. Z niewielkiej liczby kibiców zdecydowana większość kibicuje GKS, mniejszość Ruchowi. Kiedyś było odwrotnie.

Giszowiec

Katowice

duża

GKS/Ruch

-

GKS 8, Ruch 11

Ostra kosa wewnątrz dzielnicy, wymiana pokoleń. Jeszcze 10 lat temu dzielnica cała niebieska, obecnie już przewaga GKS. KWK Staszic to duża (i dochodowa) kopalnia, której pracownicy stanowią mieszankę kibicowską.

Godula

Ruda Śl.

średnia/duża

Górnik

Ruch

Górnik 8, Ruch 6

Pierwszą i główną siła są kibice Górnika, ale jest też trochę Ruchu. Ekipa Górnika z Goduli wraz z Orzegowem i częścią Lipin to wschodnia granica wpływów Torcidy.

Górniki

Bytom

mała

Górnik

Polonia

Górnik 11, Polonia 8

Malutka dzielnica z niskimi zabudowaniami przy granicy z Zabrzem. Jak sama nazwa wskazuje rządzi Górnik. Kilka osób z Polonii.

Grzybowice

Zabrze

mała

Górnik

-

Górnik 7

Rolnicza, słabo zaludniona dzielnica z ekipką Górnika.

Halemba

Ruda Śl.

bardzo duża

Górnik/Ruch

-

 Ruch 9, Górnik 8

Największa dzielnica Rudy, jedyna z południowej strony autostrady A4. Kosa wewnątrz dzielnicy, Ruch powoli zdobywa tereny, które kiedyś były opanowane przez Górnika. Duża kopalnia.

Helenka

Zabrze

średnia

Górnik

Polonia

 Górnik 9, Polonia 7

Peryferyjna dzielnica domków na granicy z Bytomiem i Rokitnicą, prócz Górnika nieliczne jednostki Polonii.

Janów Miejski Mysłowice średnia GKS Ruch GKS 9, Ruch 13 Osiedle niższych bloków i domków jednorodzinnych. Główną siłą jest GKS, kilka osób śmiga na Cichą. Dzielnica słabo rozwinięta kibicowsko.

Janów- Nikiszowiec

Katowice

średnia/duża

Ruch

GKS

 GKS 6, Ruch 10

Nikiszowiec to zabytkowa dzielnica, z bardzo silną ekipa Ruchu, jest tu Jantor- lodowisko Naprzodu Janów. Janów i Korea podzielone są między Ruch (większość) i GKS.

Kamień

Piekary Śl.

średnia/duża

Ruch

Górnik

Ruch 10,  Polonia 6

Najsilniejsza obecnie dzielnica Ruchu w Piekarach, ekipa z Manhattanu i okolic szeroko komentowana jest na Szarleju i innych dzielnicach.

Kamionka Mikołów mała Ruch GKS Ruch 11, GKS 12 Spokojna dzielnica niskich domków, granicząca z Katowicami. Mało kibiców, najwięcej z nich kibicuje Ruchowi. Jednostki za GKS i mniej liczne jednostki KSG.

Karb

Bytom

średnia

Polonia

Górnik

Polonia 2

Stara, przemysłowa dzielnica Polonii, nie przepadają za sąsiadami z Bobrka i żabolami. Przez ul.Wrocławską przewija się sporo mieszkańców Miechowic, co daje polonistom duży komfort.

Klachowiec Mysłowice średnia Ruch GKS Ruch 14, GKS 10 Niebieska dzielnica przy centralnym wiadukcie kolejowym. Jednostki GKS, wspomagani przez kolegów z okolicznych, trójkolorowych dzielnic.

Kochłowice

Ruda Śl.

średnia/duża

Ruch

Górnik

Ruch 4

Dzielnica o różnorodnych zabudowaniach na granicy z Batorym. Bardzo silna ekipa niebieskich, jednostki Górnika. W lesie za autostradą znajduje się KWK Wujek-Śląsk.

Kończyce

Zabrze

mała

Górnik

-

Górnik 3.5

Małe osiedle o niskich zabudowaniach przy ul.Paderewskiego. Nie ma innych kibiców prócz Górnika, ale z racji małej wielkości dzielnicy nie jest ich wielu.

Kostuchna

Katowice

średnia

GKS

Ruch/Tychy

GKS 10, Tychy 8

Zamożna dzielnica, oczko w głowie prezydenta Uszoka. Mało ludzi interesuje się piłką nożną. Tereny GKS, bardzo nieliczne jednostki Ruchu.

Kosztowy Mysłowice mała Ruch GKS Ruch 19, GKS 15 Dzielnica o niskiej zabudowie. Ekipka Ruchu, jednostki GKS oraz KSG.

Koszutka

Katowice

średnia/duża

GKS

Ruch

GKS 1.5

Niesamowicie gęsto zabudowana dzielnica o ciekawej architekturze, stanowiąca północne przedłużenie Centrum. Rządzi bezapelacyjnie GKS, pojedyncze jednostki Ruchu. Boisko 'Rapid', Spodek, sporo studentów i przyjezdnych.

Kozłowa Góra

Piekary Śl.

mała

Ruch

Górnik

 Ruch 15,   Górnik 18

Mała dzielnica z niskimi zabudowaniami, młoda ekipka Ruchu, kilka osób z Górnika, ogólnie spokój.

Krasowy Mysłowice mała Ruch/Górnik - Ruch 18, Górnik 30 Dzielnica domów jednorodzinnych, brak zorganizowanej ekipy. Niewielu kibiców piłkarskich, głównie za Ruchem i Górnikiem.
Larysz Mysłowice mała GKS Ruch GKS 12, Ruch 16 Spokojna dzielnica o niskiej zabudowie, bardzo niewielu kibiców, jeśli można mówić o przewadze w tak małej dzielnicy, to lekko przoduje GKS.

Ligota-Panewniki

Katowice

bardzo duża

GKS/Ruch

-

GKS 6, Ruch 6

Potężna dzielnica, niegdyś cała niebieska. Obecnie centralna Ligota (przy dworcu PKP) to przewaga Ruchu nad GKS. Stara Ligota i Zadole to sam GKS. Panewniki, Kokociniec i Wymysłów to młoda ekipa Ruchu, oraz kibice GKS i KSG (starsi). Ponadto dużo lasów, szpitali i akademików.

Ligota Zabrska

Gliwice

mała

Górnik

Piast

Górnik 4.5,    Piast 4

Spokojna dzielnica niskich domków blisko granicy z Zabrzem. Działa ekipka Górnika. Na terenie dzielnicy powstaje węzeł autostradowy 'Sośnica'

Lipiny

Świętochłowice

średnia

Górnik/Ruch

-

 Ruch 4,     Górnik 9.5

Podzielona, chacharska dzielnica, niegdyś silna ekipa Górnika, obecnie wśród młodzieży przewaga niebieskich. Górnik jednak nadal mocno się trzyma.

Łabędy

Gliwice

duża

Górnik

Piast

 Górnik 11,    Piast 6

Rozległa, przemysłowa dzielnica kibicująca Górnikowi wbrew dalszej odległości na stadion. Ekipka i trochę pikników Piasta. Osiedla Kosmonautów i Literatów,  port rzeczny.

Łagiewniki

Bytom

średnia

Ruch

Polonia

 Ruch 5,   Polonia 4

Doświadczona czasem dzielnica familoków zdominowana przez Ruch. Graniczy z Chorzowem II i centrum Bytomia.

Ławki Mysłowice mała Ruch GKS Ruch 19, GKS 16 Spokojna, niewielka dzielnica otoczona lasem na granicy z Lędzinami. Nieliczni kibice kibicują Ruchowi, reszta poddaje się wpływom Wesołej, czyli  KSG/GKS.

Maciejów

Zabrze

mała/średnia

Górnik

Piast

Górnik 2

Dzielnica Górnika przy granicy z Gliwicami, blisko na stadion, nie lubią Piasta.

Makoszowy

Zabrze

mała

Górnik

-

 Górnik 3.5

Spokojna dzielnica górnicza na skraju miasta w całości za Górnikiem.

Michałkowice

Siemianowice

duża

Ruch

KSG/GKS

 Ruch 6, GKS 4.5

Silna ekipa niebieskich, jednostki Górnika (starsza ekipa) i GKS (nie ujawniają się w realu).

Miechowice

Bytom

bardzo duża

Polonia

Górnik

Polonia 3.5

Duże osiedle na granicy z Rokitnicą. Bardzo silna ekipa Polonii, cięci na Górnika, którego jest tu coraz mniej.

Mikulczyce

Zabrze

duża

Górnik

-

 Górnik 4.5

Spokojna, przedwojenna przemysłowa dzielnica, sam Górnik, dookoła również KSG.

Mokre Mikołów mała Ruch GKS/KSG Ruch 14, Górnik 15 Niewielka i spokojna dzielnica niedaleko Łazisk Górnych. Rządzi Ruch, jednostki KSG i GKS.
Morgi Mysłowice mała GKS Ruch GKS 12, Ruch 16 Spokojna dzielnica przy autostradzie A4. Słabej jakości ekipka GKS, jednostki Ruchu.

Murcki

Katowice

średnia

GKS

Tychy

GKS 9, Tychy 9

Ogromna, lecz słabo zaludniona, specyficzna dzielnica w lesie. Ładny Rynek, duży odsetek mężczyzn pracuje na kopalni. Ekipka GKS, jednostki hokejowego GKS Tychy.

Nowy Bytom

Ruda Śl.

duża

Górnik/Ruch

-

 Ruch 5, Górnik 7

Centrum miasta. Silna kosa wewnątrz dzielnicy, Doły za Ruchem, od strony stadionu i na Kaufhausie lekka przewaga Górnika, reszta to gorące tereny. Na wschód od Nowego Bytomia nie znajdziemy nikogo innego niż Ruch.

Orzegów

Ruda Śl.

średnia

Górnik

Polonia

Górnik 8,  Polonia 4

Dzielnica na skraju miasta opanowana przez Górnik, ale w powietrzu czuć wpływy Ruchu i Polonii. Dominują 4 piętrowe bloki.

Osiedle Borsiga

Zabrze

mała

Górnik

Polonia

Górnik 5.5

Małe osiedle domków przy granicy z Bytomiem i Rudą

Osiedle Janek

Zabrze

średnia

Górnik

-

Górnik 2

Osiedle 4-piętrowców otoczone drzewami. Niezła ekipa Górnika, ale nie mają kompletnie żadnych wrogów w okolicy. Stadion KS Walka Zabrze.

Osiedle Kopernika

Gliwice

średnia/duża

Górnik

Piast

Górnik 8,       Piast 3.5

Gęsto zaludnione osiedle wielkiej płyty, silny FC Górnika, nienawidzą sąsiadów z Okrzei. Piasta po awansie do ekstraklasy coraz więcej, lecz nadal ukryci.   

Osiedle Kopernika

Zabrze

średnia

Górnik

Piast

Górnik 3.5

Osiedle wieżowców, niedaleko tego gliwickiego. Sam Górnik, względny spokój, ale ciśnienie na Piasta występuje. 

Osiedle Kotarbińskiego

Zabrze

średnia

Górnik

Piast

 Górnik 2

Gęsto zaludnione osiedle niedaleko stadionu przy Roosevelta. Sam Górnik, w okolicznych dzielnicach również.

Osiedle Młodego Górnika

Zabrze

mała

Górnik

Polonia

Górnik 7

Malutkie osiedle, położone w lasach na granicy z Bytomiem. Pustynia kibicowska, kilka osób kibicuje Górnikowi.

Osiedle Obrońców Pokoju

Gliwice

średnia

Piast

Górnik

 Piast 2

Sytuacja zmienia się na korzyść Piasta., którego stadion jest całkiem niedaleko. Kiedyś była ekipa Górnika, obecnie tylko jednostki.

Osiedle Paderewskiego- Muchowiec

Katowice

średnia/duża

GKS

Ruch

 GKS 4

Paderewa to duże osiedle wieżowców, silne i  niezagrożone tereny GKS. Na południe od Autostrady są ruchliwe, ale niezamieszkałe tereny (a więc mieszanka kibicowska)- duże Centrum Handlowe, Dolina 3 Stawów, biurowce i lotnisko.

Osiedle Politechnika

Gliwice

średnia

Piast

Górnik

Piast 3

Mieszkańcy kibicują głównie Piastowi, lecz w dzielnicy najwięcej jest studentów (zwłaszcza rodzaju męskiego) którzy kibicują klubom z całej Polski.

Osiedle Tysiąclecia

Katowice

duża/b.duża

GKS

Ruch

 GKS 2, Ruch 2

Duże osiedle wysokich bloków. Dobra banda GKS, zgrabna ekipka Ruchu na Górnym Tauzenie. Bliziutko na Bukową, Cichą i Stadion Śląski.

Osiedle Witosa

Katowice

duża

GKS

Ruch

 GKS 2.5

Osiedle z wielkiej płyty, wydzielone z terenu Załęża. Mocna ekipa GKS, sporo młodzieży. Ogromne ciśnienie anty-Ruch, graniczą z Chorzowem Batorym.

Ostropa

Gliwice

mała

Górnik/Piast/Ruch

-

 Piast 8,      Górnik 12

Dzielnica domków jednorodzinnych, mało mieszkańców, kibiców można policzyć na palcach, spokojnie.

Paniowy Mikołów mała Ruch/Górnik - Górnik 11, Ruch 13 Niewielka i spokojna dzielnica rolnicza. Kibiców bardzo niewielu, głównie za Ruchem i Górnikiem.

Pawłów

Zabrze

mała

Górnik

-

Górnik 4

Spokojna, mała i stara dzielnica niskich domów na granicy z Bielszowicami. Sam Górnik, ale nie stanowią większej siły w mieście.

Piasek Mysłowice mała GKS Ruch GKS 10, Ruch 14, Sosnowiec 3 Mała, acz niezbyt bezpieczna dzielnica przy granicy z Sosnowcem. Tereny GieKSy (co podkreśla Wojciech Grzyb), jednostki KSG.
Piaśniki

Świętochłowice

średnia

Ruch

Górnik

 Ruch 3

Dzielnica z wielkiej płyty, bardzo dobra ekipa Ruchu, kilka osób z Górnika. Stadion „Skałka”, który obsługuje Śląsk Świętochłowice.

Piotrowice- Ochojec

Katowice

duża/b.duża

GKS

Ruch

 GKS 8, Ruch 10

Manhattan, Ochojec i ul.Jankego to sam GKS, Ruch znajdziemy na Żurawiej i rozsiany po reszcie dzielnicy. Kibice GKS nie przepadają za Mikołowem.

Podlesie

Katowice

mała/średnia

Ruch/GKS

-

GKS 11, Ruch 12

Spokojna dzielnica niskich domków przy granicy z Mikołowem. Jednostki Ruchu i GKS.

Przełajka

Siemianowice

mała

Ruch

-

Ruch 10

Głębokie peryferia, niskie zaludnienie. Dzielnica za Ruchem.

Rojca Radzionków średnia Polonia Radzionków Polonia 5, Radzionków 2 Spokojna, rdzenna dzielnica, z niewielką ilością kibiców. Rządzi Polonia, kilka osób kibicuje Cidrom. Na terenie dzielnicy znajduje się Muzeum Chleba.

Rokitnica

Zabrze

duża

Górnik

Polonia

Górnik 8,  Polonia 7

Położona na uboczu spora dzielnica niskich bloków, kamienic i domków, rządzi Górnik. Kilka osób jeździ na Polonię.

Rozbark

Bytom

duża

Polonia

Ruch

Polonia 3 Ruch 6

Dzielnica Polonii, która po upadku kopalni mocno zubożała. Os. Arki Bożka nie przepada za Chorzowem II.

Ruda 1

Ruda Śl.

duża

Górnik/Ruch

-

Górnik 6, Ruch 7

Różnorodna dzielnica na granicy z Zabrzem. Na większości terenów rządzi Górnik, ale Ruch też ma tu swoją ekipę. "Od zawsze" coś się tutaj działo.

Rymera Mysłowice średnia Ruch GKS Ruch 15, GKS 11 Chacharska, od zawsze niebieska dzielnica przy tylnym wyjściu z dworca PKP, składa się z  Familoków wzdłuż ul.Miarki i wieżowców na Wysockiego. Silne tereny Ruchu.

Sikornik

Gliwice

duża

Piast

Górnik

Piast 5

Duże osiedle z wielkiej płyty od zawsze zarządzane przez Piast. Wraz z sąsiednim Trynkiem rządzą okolicami.

Skotnica Mysłowice średnia GKS Ruch GKS 9, Ruch 13 Trójkolorowe blokowisko. Jedna z najlepszych jakościowo ekip GKS. Ruch znajdziemy na Rudniolu i rozsiany po reszcie dzielnicy.
Słupna Mysłowice mała Ruch GKS  Ruch 16, GKS 12 Bardzo słabo zaludniona dzielnica, kilka osób z Ruchu.

Sośnica

Gliwice

duża

Górnik

Piast

 Górnik 2.5,   Piast 4

Jedna z najlepszych ekip Górnika. Bardzo blisko na stadion. Ciśnienie anty-Piast. Niewielka grupka w ukryciu jeździ na Okrzei. Kibice pracujący w  KWK Sośnica to również KSG.

Stare Gliwice

Gliwice

średnia

Piast

Górnik

Piast 5

Dzielnica Piasta, położona przy fabryce Opla. Spokojnie i bez szans na jakiekolwiek zmiany.

Stare Miasto Mysłowice średnia GKS Ruch GKS 11, Ruch 15 Dzielnica z Urzędem Miasta i  Rynkiem. Zabudowa to kamienice. Zdecydowanie przeważa GKS (Towarowa, Gwarków, Bytomska), ale jest Ruch (okolice dworca PKP) 

Stolarzowice

Bytom

mała/średnia

Polonia/Górnik

-

 Górnik 11, Polonia 7

Kiedyś sam Górnik, obecnie coraz więcej kibiców Polonii, lecz na dzielnicy rządzi nadal KSG. Niekiedy bywa ciekawie jak na tak małą dzielnicę.

Stroszek

Bytom

duża

Polonia/RR

-

 Polonia 4, Radzionków 1

Duża dzielnica wzdłuż ul. Strzelców Bytomskich. Osiedla Sójcze, Vitor i Awaryjne. Silne tereny Polonii. Na terenie Stroszka znajduje się stadion Ruchu Radzionków i działa niezła ekipa cidrów.

Sucha Góra

Bytom

mała

Polonia/RR

-

Polonia 5.5, Radzionków 3

Spokojna dzielnica o wysokim standardzie, mało kibiców. Rządzi Polonia, kilka osób kibicuje cidrom. Na granicy z Tarnowskimi Górami znajdziemy Dolomity Blachówka.

Szarlej

Piekary Śl.

średnia

Górnik

Ruch

Górnik 15, Polonia 4

Dzielnica familoków, rządzi Górnik, strasznie nienawidzą Ruchu. W 'powietrzu' wyczuwalne wpływy Ruchu z południa miasta.

Szobiszowice

Gliwice

duża

Piast

Górnik

Piast 1

Dzielnica stanowi przedłużenie Centrum. Zdominowana jest przez Piasta, rzut beretem na stadion. Bardzo dobra drużyna.

Szombierki

Bytom

bardzo duża

Polonia

Górnik

Polonia 3

Konkretna, młoda ekipa Polonii, nieliczne jednostki za Ruchem i KSG. Kiedyś bardzo silna ekipa GKS Szombierki, która wykruszyła się po fuzji Klubów. Ciśnienie anty-Górnik.

Szopienice- Burowiec

Katowice

duża

Ruch/GKS

Sosnowiec

 Ruch 10, GKS 6, Sosnowiec 1

Szopienice to sam Ruch, a Burowiec sam GKS. W Szopienicach grają piłkarze Jango, a także mieści się stadion... Zagłębia Sosnowiec

Śmiłowice Mikołów mała Górnik/Ruch - Ruch 11, Górnik 13 Spokojna dzielnica otoczona polami, lasami i olbrzymią hałdą. Kibiców mało, ekipka KSG i jednostki Ruchu.
Śródmieście Mysłowice średnia GKS Ruch GKS 10, Ruch 14 Średniej jakości ekipa GKS, jednostki Ruchu. W latach 90-tych silna ekipa Ruchu z Różyckiego i Morcinka, obecnie młodzież już za GKS. Reszta osiedli od zawsze trójkolorowa.

Trynek

Gliwice

duża

Piast

Górnik

Piast 4, Górnik 7

Głównie czteropiętrowe bloki. Silny bastion Piasta, jednostki Górnika w okolicach ul.Lotników. Lotnisko sportowe.

Wełnowiec- Józefowiec

Katowice

duża

GKS

Ruch

GKS 1

Dzielnica to głównie bloki z wielkiej płyty i kilka starych biurowców. Rządzi bezapelacyjnie GKS. Niekiedy odwiedzają ich Siemianowice. Blisko na stadion.

Wesoła Mysłowice średnia Górnik/GKS Ruch Górnik 28,  GKS 13 Niska, lecz zwarta zabudowa. Kiedyś dzielnica w całości za Górnikiem, obecnie prócz nich coraz więcej kibiców GKS. Nieliczne jednostki Ruchu. Stadionik Górnika Wesoła.  

Wilcze Gardło

Gliwice

mała

Górnik/Piast

-

Piast 10,     Górnik 14

Malutkie osiedle na końcu świata. Bardzo nieliczni kibice próbują się organizować. Z tą swastyką to bzdura. 

Wirek

Ruda Śl.

duża

Górnik/Ruch

-

 Górnik 7, Ruch 6

Drugie, po Nowym Bytomiu centrum miasta. Rządzi ekipa Górnika, ale Ruch też ma tu swoje przedstawicielstwo. Dosyć gorący teren. NRŚL niekiedy organizuje tu zbiórki.

WPKiW (Park Śląski)

Chorzów brak GKS/Ruch - GKS 1, Ruch 2.5 Największy i najładniejszy park w Europie, na jego terenie leży Stadion Śląski, a na skraju stadion GKS. W czasie dużych imprez niekiedy dochodzi do starć. 

Wojska Polskiego

Gliwice

duża

Piast

Górnik

 Piast 4

Do dzielnicy należy os.Gwardii Ludowej. Ekipa Piasta, troszkę Górnika.

Wójtowa Wieś

Gliwice

średnia

Piast/Górnik

-

Piast 5, Górnik 9

Spokojna, bogata dzielnica, mało kibiców. Niedawno zlikwidowali tu ostatnią w mieście pętlę tramwajową.

Zaborze

Zabrze

duża/b.duża

Górnik

Ruch

Górnik 3.5

Duże osiedle w całości za Górnikiem, na samej granicy z Rudą Śląską. Największe w Zabrzu ciśnienie anty-Ruch.

Załęska Hałda- Brynów

Katowice

duża

GKS

Ruch

GKS 3.5

Dzielnica obejmuje głównie zachodnią część Brynowa- Gallusa, Ligocką, Kopalnię Wujek i stację PKP. Dzielnicą trzęsie GKS, ale są też rozsiani kibice Ruchu.

Załęże

Katowice

duża

GKS/Ruch

-

 GKS 1.5, Ruch 3

Przemysłowa, podłużna dzielnica. Przewaga GKS, ale jest trochę Ruchu na Pokoju, Wiśniowej i osiedlu przy Batorym. Dworzec PKP to miejsce wysiadkowe na Bukową i St.Śląski.

Zarzecze

Katowice

mała

GKS/Ruch

-

GKS 11, Ruch 11

Dzielnica domków jednorodzinnych. Blisko Mikołowa, niewielu kibiców. Bardzo spokojnie.

Zatorze

Gliwice

duża

Piast

Górnik

Piast 1

Silna dzielnica Piasta, ze stadionem przy Okrzei. Dobra ekipa z Osiedla Millenium. Jednostki Górnika.

Zawodzie

Katowice

średnia/duża

GKS

Ruch

GKS 4

Ruchliwa dzielnica wzdłuż ul.1 Maja, blisko Rynku w Katowicach. Opanowana jest przez GKS. Duże ciśnienie anty-Ruch, prawdopodobnie z powodu Szopienic. Osiedla Gwiazdy, Monte Cassino, Floryda. Akademia Ekonomiczna.

Zgoda

Świętochłowice

średnia

Ruch

Górnik

 Ruch 2

Spokojna dzielnica granicząca z Chorzowem Batorym, blisko na stadion. Sam Ruch. Dzieli się na Hugoberg, os.Kalina, os.Podgórze przy Lidlu i starą część Zgody w okolicy ZUT.

Żerniki

Gliwice

mała

Piast/Górnik

-

 Piast 2, Górnik 5

Luksusowa dzielnica domków jednorodzinnych. Mało kibiców.

131 Dzielnic

12 Miast

1.450.138

< ŁĄCZNIE

 
Bez Napinki :)