TABELA DZIELNIC GÓRNEGO ŚLĄSKA (KIBICE)

Dzielnice Górnego Śląska (przejdź do tabelki)

Herby Miast

Tabelka przedstawia wszystkie dzielnice miast centralnej części konurbacji katowickiej. Wszelkie sugestie, (wyrażone w sposób kulturalny) prosimy wyrażać w komentarzach u dołu strony.

Objaśnienie kolumn:

Dzielnica– Nazwa dzielnicy. Wzięte pod uwagę zostały dzielnice administracyjne, oficjalne. Stąd przykładowo w tabelce brak takich dzielnic jak Klimzowiec (który należy do Chorzowa I), Waryniol (Zabrze-Centrum Północ), z kolei znajdziemy takie „dziwolągi” jak Ligota-Panewniki czy Szopienice-Burowiec. Metoda dzielnic administracyjnych służy większemu porządkowi w tabelce.

Miasto- nazwa miasta, w którego granicach mieści się ta dzielnica.

Ludność- liczba mieszkańców danej dzielnicy. Dane zaczerpnięte zostały ze stron oficjalnych urzędów miasta oraz wikipedii. Przedziały kształtują się następująco:
mała- do 4.000 mieszkańców
średnia- 4.000 do 12.000 mieszkańców
duża- 12.000 do 25.000 mieszkańców
bardzo duża- powyżej 25.000 mieszkańców

W przypadku, gdy liczba mieszkańców oscyluje w granicach krańca przedziału (4.000, 12.000 i 25.000), użyte zostały podwójne znaczniki (odpowiednio: mała/średnia, średnia/duża i duża/b.duża). Nie należy do końca sugerować się liczbą mieszkańców, bo niektóre dzielnice mają ogromną powierzchnię, a słabe zaludnienie na km2, lecz dzieki powierzchni mają stosunkowo dużą liczbę ludności. Przykładowo Halemba (Ruda Śl.) i Osiedle Tysiąclecia (Katowice) mają podobną liczbę ludności, lecz Halemba jest od Tysiąclecia ponad 6 razy większa powierzchniowo.

Rządzą- Nazwa drużyny, której fani są najsilniejsi i najliczniejsi na danej dzielnicy. W przypadku dzielnic podzielonych, mogą w tej kolumnie wystąpić nazwy dwóch drużyn. Wtedy drużyny podawane są w porządku alfabetycznym. Taka sytuacja oznacza, że na danej dzielnicy widoczni są zorganizowani kibice dwóch drużyn, lecz nie należy traktować tego jak podział „50/50”.

Kosa- jest to nazwa ekipy, która wywołuje największą niechęć wśród kibiców drużyny wymienionej w kolumnie obok. Oczywiście najważniejsze są wartości globalne (czyli np. Ruch-GKS, Górnik-Piast), lecz w zależności od konkretnej dzielnicy niekiedy może wyglądać to inaczej. Ta kolumna nie oznacza, że każdy kibic najbardziej nie lubi dokładnie tej drużyny, lecz przedstawia wynik dominujący.

Odległość- jest to odległość z centralnego punktu dzielnicy na najbliższy stadion drużyny posiadającej kibiców. Odległość podawana jest w kilometrach, mierzona w linii prostej przy użyciu map google.

Uwagi- kilka słów na temat danej dzielnicy. Należy brać go z przymrużeniem oka, najważniejsza jest rubryka 'Rządzą’. W razie ewidentnego przeczucia, że opis jest nieprawdziwy prosimy o komentarz z krótkim wyjaśnieniem. Słowa używane w tej kolumnie oznaczają:

spokój, spokojnie– oznacza, że chodząc w barwach drużyny z kolumny „Rządzi” możemy czuć się bezpieczni. Innymi słowy brak jakiegokolwiek wroga na dzielnicy, na model poznański.

jednostki– bardzo mała i niezorganizowana ilość kibiców, nie stanowiąca większej siły i nie znająca się nawzajem

ekipka– mała grupa wyznawców danej drużyny, różni się od jednostek tym, że osoby wiedzą o sobie i próbują się organizować

ekipa, banda– zorganizowana, duża grupa kibiców danego klubu

Jeśli już wszystko przeczytałeś- link do tabelki:

Śląskie Dzielnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *