Gdzie można polecieć na weekend z lotniska w Pyrzowicach?

Podróżowanie nie kojarzy się już tylko z długim wakacyjnym urlopem. Coraz częściej bowiem wszelkiego rodzaju wyjazdy, także te zagraniczne, przybierają formę krótkiego, weekendowego wypadu. Sprzyja temu szeroka oferta połączeń lotniczych, dzięki którym od dowolnego miejsca dzielą nas godziny lotu. Sprawdźmy, dokąd można polecieć, np. z lotniska w Katowicach-Pyrzowicach oraz jak zaplanować taką podróż, aby wszystko przebiegło zgodnie z oczekiwaniami.

Gdzie można polecieć na weekend z Katowic?

Branża turystyczna powoli wraca do normy, a świat ponownie otwiera się na podróżnych. Polskie porty lotnicze obsługują każdego dnia tysiące połączeń, zarówno tych krajowych, jak i międzynarodowych. Samolot jest w tej chwili jednym z najpopularniejszych środków transportu, a na korzyść tej formy przemawia przede wszystkim bezpieczeństwo, wygoda oszczędność czasu oraz pieniędzy.

Podróż z Katowic – co warto wiedzieć?

Rodzajem podróży, który cieszy się w ostatnim czasie sporym zainteresowaniem, są tzw. city breaki, a więc kilkudniowe, najczęściej weekendowe, wycieczki zagraniczne, ale nie tylko. Ich głównym celem jest poznanie danego miasta, zobaczenie jego największych atrakcji, odwiedzenie kultowych miejsc, spróbowanie lokalnych specjałów kulinarnych itp. W tego typu podróż można wybrać się samemu, z partnerem lub partnerką, jak i w rodzinnym gronie. Kluczem do sukcesu jest kompleksowa organizacja takiej wycieczki, aby nie tracić czasu na planowanie poszczególnych atrakcji już na miejscu, tylko wykorzystać go w najbardziej produktywny sposób. Jeżeli chodzi o loty z Katowic właśnie w kontekście weekendowych podróży, wybór pada najczęściej na europejskie stolice takie jak: Rzym, Paryż, Amsterdam, Madryt, Londyn czy Brukselę.

Dokąd wybrać się na weekend?

Weekendowa podróż powinna z jednej strony opierać się na aktywnym spędzeniu każdej chwili, ale z drugiej ważne jest też to, aby odpocząć i nabrać sił. W związku z tym najlepiej wybrać kierunek, który jest zarówno turystyczny, jak i zachwyci nas swoim klimatem i pozwoli złapać oddech. Do miast, które warto odwiedzić w weekend należą z pewnością: Wenecja, Monako, Lizbona lub nieco bliższe lokalizacje jak m.in. Berlin, Praga oraz Wiedeń. Wiele zależy tutaj od osobistych upodobań, pory roku oraz tego, na jakich atrakcjach i sposobie spędzenia czasu nam najbardziej zależy. W poszukiwaniu pięknej słonecznej pogody najlepiej wybrać się oczywiście na południe Europy, czyli do Włoch, Grecji czy Hiszpanii, ale jeżeli lubimy nieco chłodniejszy klimat, nic nie stoi na przeszkodzie, aby polecieć do: Oslo, Kopenhagi, Tallina czy Sztokholmu. Możliwości jest mnóstwo, dzięki czemu każdy jest w stanie wybrać coś dla siebie i spędzić czas w miejscu, które przypadnie mu do gustu. Tym bardziej jeśli uda mu się znaleźć tanie bilety lotnicze.

Tanie loty z Pyrzowic – gdzie szukać?

Jedną z najważniejszych spraw pozostaje organizacja takiej podróży, a dokładnie rezerwacja noclegów, lotów czy zadbanie o ubezpieczenie podróżne oraz ubezpieczenie rezygnacji z podróży. Na szczęście, z pomocą przychodzi serwis eSky.pl, gdzie przy użyciu inteligentnej wyszukiwarki można znaleźć najlepsze oferty na rynku. Dostępne są tam tanie bilety lotnicze oraz noclegi w atrakcyjnych cenach, szczególnie jeżeli zdecydujemy się na pakiet Lot+Hotel. Osoby, które nie wiedzą jeszcze, dokąd się wybrać, powinny sprawdzić zakładkę Okazje oraz City Break, gdzie dostępne są gotowe opcje weekendowych podróży po Europie, ale nie tylko. Przy wyszukiwaniu lotów można zaznaczyć port w Katowicach-Pyrzowicach, dzięki czemu system w kilka sekund wskaże nam najkorzystniejsze połączenia na danej trasie.