Zainwestuj w nieruchomość – oto mieszkania warte uwagi

Zastanawiasz się, w co zainwestować zgromadzone oszczędności, żeby uchronić je przed rosnącą inflacją? Pomysłów na ulokowanie gotówki jest sporo, niektóre bardziej, inne mniej tradycyjne… Jeden z nich od wielu lat sprawdza się jednak bezbłędnie i wciąż sięga po niego gros inwestorów. Nieruchomości to solidny i bezpieczny sposób na pomnożenia kapitału, a co więcej, taka inwestycja znakomicie dostosowuje się do Twojej sytuacji i stwarza różne możliwości na przyszłość: sprzedaż, wynajem, zamiana czy przekazanie dziecku na dobry start w dorosłym życiu.

Dobra komunikacja: najlepsze mieszkania od dewelopera w Gliwicach

Jakich mieszkań szukać, by zapewnić bezpieczną przyszłość sobie i swojemu potomstwu? Podpowiadamy, jakie cechy powinna mieć nieruchomość w Gliwicach i okolicy, by być dobrą inwestycją i teraz, i w przyszłości.
Górny Śląsk to specyficzny region – wiele sporych miast na stosunkowo niewielkiej przestrzeni to nie lada wyzwanie dla sektora komunikacji. Normą jest tu sytuacja, w której mieszkaniec Zabrza dojeżdża do pracy w Gliwicach lub Katowicach i często pokonuje naprawdę duże odległości, by dostać się do biura lub załatwić bieżące sprawy.
Z tego względu i teraz, i w przyszłości najbardziej cenione będą nieruchomości doskonale skomunikowane nie tylko z centrum miasta, ale również z innymi dużymi ośrodkami. Bliskość tras przelotowych, np. Drogowej Trasy Średnicowej oraz autostrad A4 i A1, a także prężnie działająca komunikacja publiczna to atuty, jakie mogą mieć mieszkania w tych okolicach.
Z myślą o świetnym dojeździe do tras szybkiego ruchu powstaje zabrzańskie osiedle Zabrze Grzybowice położone w pobliżu autostrady A1. To jedna z inwestycji Dom100, gliwickiego dewelopera nastawionego na wysoką jakość materiałów budowlanych i innowacyjne rozwiązania.

Apartamenty w Gliwicach to atrakcyjne mieszkania w doskonałej lokalizacji

Ekologia i niskie rachunki – inwestycja w przyszłość

Rozglądając się za mieszkaniem pod inwestycję, warto zwracać uwagę na nowoczesne budynki powstające w wysokim standardzie ochrony środowiska. Udogodnienia takie jak pompy ciepła, stacje uzdatniania wody i panele fotowoltaiczne to nie tylko inwestycja w lepszą, zieloną przyszłość dla kolejnych pokoleń – rozwiązania tego typu dają również realne oszczędności na rachunkach za mieszkanie, ponieważ znacznie obniżają koszty eksploatacji i pozwalają na ergonomiczne wykorzystanie zasobów takich jak prąd czy woda.
I tutaj we wprowadzaniu takich innowacji przoduje Dom100: gliwickie Apartamenty Poezji to nie pierwsza inwestycja, w której wprowadza ekologiczne udogodnienia. Temu projektowi warto przyjrzeć się bliżej – to już trzeci etap inwestycji popularnego wśród klientów osiedla pomiędzy gliwicką starówką a podmiejskimi terenami zielonymi.

Apartamenty Poezji III to kolejna udana inwestycja gliwickiego dewelopera Dom100

Dostępność usług i punktów handlowych: niepodważalny atut

Niezależnie od tego, w jakim celu inwestujesz w mieszkanie – czy z myślą o wynajmie czy późniejszej sprzedaży, czy planujesz na przykład na starość zmienić lokum na mniejsze i bardziej wygodne – bliskość punktów usługowych i handlowych zawsze jest w cenie. Sklepy i punkty gastronomiczne, ale również przychodnie, apteki, kina, ośrodki kulturalne i sportowe doceni każdy potencjalny klient, bez względu na wiek i styl życia. Jeśli myślisz o nieruchomości na wynajem, warto również wziąć pod uwagę potrzeby studentów i młodych dorosłych: ta grupa stanowi spory procent osób zainteresowanych wynajmem mieszkań.
Udogodnień tego typu najlepiej szukać w centrach miast i na ich obrzeżach. Inwestycją wartą uwagi są apartamenty przy ulicy Nad Kanałem w Zabrzu, które również powstają dzięki deweloperowi Dom100. To osiedle to w sumie cztery ośmiokondygnacyjne budynki z mieszkaniami o różnej powierzchni i odmiennych układach, które doskonale sprawdzą się jako nieruchomość pod inwestycję.