Rolkowisko Bytom – Pułaskiego

Rolkowisko Bytom Centrum Pułaskiego

Rolkowisko przy ul. Pułaskiego 71 położone jest tuż obok lodowiska Polonii Bytom. Obiekt jest bezpłatny, ogrodzony, otwarty codziennie w godzinach 8-21. Główną jego atrakcją jest tor rolkarski. Obiekt został wybudowany w latach 2021-2022, kosztem 3 milionów złotych. Sam tor ma 230 metrów obwodu, podzielony jest on dwie części. Wewnętrzna część o szerokości 4 metrów jest betonowa, przeznaczona dla rolkarzy. Zewnętrzna część o szerokości 1.25 metra jest miękka, tartanowa, przeznaczona dla biegaczy.

W pobliskim budynku lodowiska działa niezłej jakości restauracja, a w pogodne dni dodatkowo przy rolkowisku otwarty jest kiosk z napojami i przekąskami.

Obok rolkowiska jest duży, bezpłatny parking, na którym zawsze znajdą się wolne miejsca (może poza terminami ligowych rozgrywek hokeistów Polonii). Niedaleko przebiega linia tramwajowa (przystanek Bytom Łużycka). Nieopodal (po drugiej stronie ulicy Wrocławskiej) położony jest wielki Park 'Kachla’, oferujący mnóstwo atrakcji.

Na działce wewnątrz toru rolkowego jest tartanowe, otoczone siatką boisko do piłki nożnej typu „orlik”, a w jego poprzek są dwa boiska do koszykówki. Obok jest siłownia plenerowa, nastawiona na kalistenikę i „street-workout”. Większość siłowni zewnętrznych na Śląsku jest niestety słabej jakości, ale akurat ta przy rolkowisku jest całkiem porządna i przemyślana, choć nastawiona głównie na szczupłe i wysportowane osoby, które potrafią udźwignąć ciężar własnego ciała. Znajdziemy tam różne rurki, drabinki, poręcze czy chwyty wspinaczkowe.

Przy rolkowisku jest budynek, w którym są toalety oraz szafki depozytowe na klucz (wówczas nie ma obaw o kradzież rzeczy, gdy ktoś przyjdzie poćwiczyć samemu). Obok budynku są 2 stoły do „ping-ponga” oraz stolik szachowy. Całość uzupełnia duża liczba ławeczek i koszy na śmieci. Obiekt jest zadbany i wysprzątany, oświetlony po zmierzchu oraz monitorowany kamerami (swoją drogą, liczba tych kamer jest ogromna i zawstydziłaby nawet stadiony angielskie za czasów Margaret Thatcher).

Podsumowując, rolkowisko przy Pułaskiego jest miejscem godnym polecenia wszystkim rolkarzom. Betonowa nawierzchnia jest równiutka i jeździ się po niej bardzo komfortowo. Podobnej jakości rolkowisko jest też na Rozbarku, na terenie byłej KWK Rozbark. W mojej opinii najlepszy tego typu obiekt na Śląsku to Burloch Arena w Rudzie Śląskiej, gdzie tor jest dłuższy (400 metrów) i całodobowy, aczkolwiek bytomskie rolkowiska również są wysokiej jakości.


Rolkowisko Bytom Pułaskiego – fotografie:


Zobacz też inne opisy dzielnicowe:

0 thoughts on “Rolkowisko Bytom Pułaskiego – Opis obiektu”

  1. Krepel_BTM

    Dobre miejsce i zadbane, wkurzają jedynie niepilnowane, biegające dzieciaki, które zachowują się, jakby życie im było niemiłe. Jak przejedziesz takiego najducha to nagle (mający do tej pory wszystko gdzieś) rodzic się uaktywnia i cała wina jest na ciebie.
    Ino Polonia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top