Piekary, os. Wieczorka – Górka Saneczkowa

Górka sanki Piekary Osiedle Wieczorka

Górka saneczkowa na Osiedlu Wieczorka w Piekarach Śląskich położona jest między ulicami Zygmunta Starego, Piotra Skargi i Kazimierza Wielkiego. Jest to obiekt typowo osiedlowy i międzyblokowy. Wysokość górki to około 9 metrów, a długość to 80 metrów. Górka jest bardzo szeroka, więc może z niej korzystać wiele osób jednocześnie. Latem jest tu po prostu duża łąka, służąca za miejsce spacerowe.

Omawiana górka nie jest wielka, w sam raz dla najmłodszych dzieci. Główny tor jazdy zaczyna się obok bloku przy ul.Zygmunta Starego 6, a kończy się na końcu długiego 4-pietrowca przy ul.Kazimierza Wielkiego 18 (należy tam uważać na Rubego, o którym wspominał Dohtor Miód w swej legendarnej piosence o Piekarach). Górka nie ma jednostajnego nachylenia, lecz najpierw jest dosyć stromo (na rozpęd), później kawałek płaskiego, następnie kolejny zjazd i końcówka znowu płaska. Na samym dole jest rząd wkopanych w ziemię opon, które chronią zjeżdżających od wyjechania na chodnik i ulicę.

Miejsce jest urokliwe i przede wszystkim bezpieczne: niewielka prędkość, duża przestrzeń i brak przeszkód terenowych powodują, że górka jest idealna dla dzieci, które dopiero uczą się równowagi i panowania nad sankami. Dla starszych w pobliżu są 2 większe i bardziej wymagające górki- jedna na terenie Kalwarii, a druga w parku w Radzionkowie.


Sprawdź też opisy innych górek saneczkowych:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top