Zabrze Nad Kanałem – Górka Saneczkowa

Górka sanki Zabrze Nad Kanałem

Jedna z najpopularniejszych górek saneczkowych w Zabrzu znajduje się na zachodnim krańcu Parku Dubiela, nieopodal budynku o adresie „Nad Kanałem 26”. Tam też są bezpłatne parkingi. Górka jest typowo osiedlowa, czyli niezbyt wysoka (około 3-4 metry, w zależności od miejsca), ale bardzo szeroka. Jednocześnie może korzystać z niej nawet kilkanaście osób, co w dzisiejszych czasach (gdy dzieci w Polsce jest mało, a większość woli 'grać w grę’ zamiast wyjść na zewnątrz) jest wystarczające i tłok jest raczej niemożliwy (jedyna możliwość to zorganizowana grupa z przedszkola czy półkolonii).

Nachylenie górki jest jednostajne, aby po kilkunastu metrach wypłaszczyć się, więc nie trzeba hamować i obawiać się zanurkowania w przepływającej nieopodal rzece Bytomce. Górka nie jest stroma, więc nie ma problemu aby po zjeździe wejść z powrotem na górę. Parametry techniczne obiektu są niewielkie, więc spodoba się tutaj głównie najmłodszym dzieciakom. Zjazdy z górki 'Nad Kanałem’ są krótkie, więc w ciągu godziny można zrobić nawet 20-30 kursów. Miejsce jest bezpieczne i trudno zrobić sobie lub komuś krzywdę (aczkolwiek przy dużym pechu i braku uwagi jest to możliwe z powodu drzew, kosza do koszykówki i innych osób).

Dla dzieci omawiana górka jest jak znalazł, natomiast dla 'dzieci starszych’ i młodzieży już niekoniecznie. W Zabrzu i okolicach ogólnie brakuje wysokich i długich górek zjazdowych (jeżeli ktoś twierdzi inaczej, to proszę napisać w komentarzu gdzie one są), najbliższa to bodajże Góra Antonia w Rudzie Śląskiej.


Sprawdź też opisy innych górek saneczkowych:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *