Gorzuchów – Kąpielisko i plaża

Gorzuchów Plaża Kąpielisko

Gorzuchów to miejscowość położona na Dolnym Śląsku, około 8km od centrum Kłodzka. Znajduje się tam 5-hektarowy zalew, przy którym w sezonie letnim funkcjonuje kąpielisko i ośrodek wypoczynkowy (jego atrakcje opisano niżej). Wstęp na teren ośrodka jest płatny, ale nie jest to zaporowa kwota. Południową stroną Zalewu przepływa rzeka Ścinawka.

Woda w kąpielisku jest dosyć czysta, szybko nagrzewa się latem. Obiekt nie jest strzeżony przez ratowników, więc kąpiel odbywa się na własną odpowiedzialność. Plaża znajduje się na północno-zachodnim brzegu. Jest ona piaszczysta i ma około 150 metrów długości. Przy plaży jest drewniany pomost, a także kilka parasolów w stylu hawajskim. Obok znajduje się wielka, trawiasta łąka, gdzie również można rozłożyć się z ręcznikiem. Przy kąpielisku istnieje możliwość wypożyczenia kajaka lub rowerka wodnego.

Na terenie Ośrodka funkcjonuje duża restauracja z szerokim asortymentem strawy i popitku. W szczytowe dni wakacyjne są tu również dodatkowe, 'mobilne’ obiekty gastronomiczne. Na terenie Ośrodka znajdziemy boisko do siatkówki plażowej, grillowisko i plac zabaw. Jest też dosyć pojemne pole namiotowo-kamperowo-przyczepowe. W pobliżu są do wynajęcia domki kempingowe. Na południe od zalewu (za rzeką Ścinawką) jest urozmaicająca krajobraz górka, porośnięta głównie drzewami iglastymi. Obok zalewu 'kąpielowego’ znajduje się jeszcze jeden, ale dziki i obrośnięty wokół trawami.

Można wjechać samochodem na teren Ośrodka (za dodatkową opłatą), ale można też pozostawić auto na dużym, bezpłatnym parkingu naprzeciwko domu o adresie Gorzuchów 5 i wejść do Ośrodka pieszo (za mniejszą opłatą). Niecały kilometr od kąpieliska znajduje się stacja kolejowa 'Gorzuchów Kłodzki’, obsługująca pociągi relacji Wałbrzych-Kłodzko (kilka kursów dziennie w obie strony).

Ośrodek w Gorzuchowie to miejsce kameralne i dosyć spokojne, gdzie najlepiej odnajdą się osoby z małymi dziećmi i osoby starsze. Jest w miarę cicho i raczej nie ma hałasującej młodzieży i głośnej muzyki.


Sprawdź też opisy innych dolnośląskich kąpielisk:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top