Leśna Przystań – Głębocko – Osiek Grodkowski

Leśna Przystań Głębocko Osiek Grodkowski

Ośrodek wypoczynkowy „Leśna Przystań” położony jest w województwie opolskim, między miejscowościami Głębocko oraz Osiek Grodkowski. Odległości od większych miast (w linii prostej) to: 30km od Opola, 55km od Wrocławia, 7km od Grodkowa, 17km od Brzegu i 27km od Nysy. Ośrodek zlokalizowany jest przy dwóch jeziorach (jedno o powierzchni 30, a drugie 20 hektarów) w miejscu nieczynnej od lat ’80 kopalni piasku i żwiru. Teren jest prywatny, łącznie obejmuje powierzchnię około 70 hektarów. W sezonie letnim przy większym jeziorze działa kąpielisko, wraz z infrastrukturą turystyczno-wypoczynkową. Głównym miejscem jest szeroka, strzeżona przez ratownika, piaszczysta plaża o długości około 100 metrów. Woda w jeziorach jest całkiem czysta i przejrzysta. Wstęp na teren ośrodka jest płatny w szczytowe dni wakacyjne, natomiast poza sezonem oraz w 'luźniejsze’ dni wakacyjne można wejść za darmo. Przy obu zbiornikach działa również łowisko wędkarskie, czynne cały rok.

Przy samej plaży funkcjonują dwa lokale gastronomiczne (z jedzeniem, napojami, drinkami i lodami). Dodatkowo w upalne dni pojawiają się tutaj kolejne, „mobilne” punkty gastronomiczne typu food-truck oraz inne letnie atrakcje (np. 'dmuchańce’ czy zjeżdżalnie wodne dla dzieci). Istnieje możliwość wypożyczenia kajaka czy rowerka wodnego. Są toalety z bieżącą wodą, prysznice, plac zabaw, miejsce na ognisko, ławeczki, kosze na śmieci i boiska do gier piłkarskich.

Na terenie ośrodka jest ogromny parking oraz pole namiotowo-kamperowe (częściowo zacienione przez drzewa, głównie iglaste). W pogodne dni wakacyjne niekiedy organizowane są większe imprezy jak dyskoteki, zloty motoryzacyjne czy zawody sportowe. Cały teren jest zadbany i wysprzątany. Miejsce jest godne polecenia na jedno, lub kilkudniowy wypoczynek poza miejskim zgiełkiem.

Wokół głównego zalewu istnieje leśna droga, umożliwiająca obejście go dookoła. Można odwiedzić również rezerwat przyrody Kokorycz, który leży po wschodniej stronie, między Ośrodkiem, a przepływającą nieopodal Nysą Kłodzką. W pobliżu jest jeszcze jeden zbiornik wodny, usytuowany na północy, przy drodze dojazdowej. Działa tam prywatne łowisko wędkarskie „Przystań Karpiowa”. Wymienione miejsca te chwalone są przez wędkarzy, którzy mogą pochwalić się wyłowieniem nawet 20-kilogramowych karpi i amurów. W pobliżu Głębocka znajduje się kilka innych letnich kąpielisk, np. Lewin Brzeski (10km), Nowe Siołkowice (20km), Dobrzeń Wielki (26km) czy Nysa (27km).


Leśna Przystań Głębocko – fotografie:


Sprawdź też opisy innych dolnośląskich kąpielisk:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top