Nowe Siołkowice – Przystań Wodna

Nowe Siołkowice Kąpielisko Przystań Wodna

Nowe Siołkowice to miejscowość położona w powiecie opolskim. Inne większe miasta w pobliżu to Brzeg, Namysłów i Kluczbork. Na południe od Nowych Siołkowic w sezonie wakacyjnym działa bezpłatne, strzeżone i zadbane kąpielisko „Przystań Wodna”, które powstało w miejscu po wyrobisku odkrywkowej kopalni kruszyw. Obok przepływa rzeka Brynica. Zalew ma powierzchnię około 12 hektarów, do tego dochodzi kilka hektarów szeroko pojętej infrastruktury (o której niżej). Woda jest dosyć czysta i szybko nagrzewa się latem. Cały obiekt jest nowoczesny i bezpieczny, co przekłada się na wysokie opinie. Teren należy do lokalnego samorządu, który bardzo dba o czystość i bezpieczeństwo. Dojazd zapewnia nowa droga, prostopadła do ulicy Polnej. Pobocze tejże nowej drogi (po obu stronach) służy też za parking- może się tam pomieścić grubo ponad 200 samochodów.

Kąpielisko w Nowych Siołkowicach posiada bogatą infrastrukturę, która zadowoli nawet najbardziej wymagających turystów. Wszystko jest czyste i zadbane, nie ma się do czego przyczepić nawet na siłę. Są punkty gastronomiczne, plac zabaw, siłownia plenerowa, boiska do siatkówki, toalety 'murowane’ z bieżącą wodą, wiata ze stołami, grillowisko, przebieralnie, ławeczki, kosze na śmieci. Teren jest monitorowany, a nocą oświetlony. Sama plaża położona jest na wschodnim brzegu zalewu i ma około 1 hektar powierzchni. Jest piaszczysta, a jej środkiem przebiega drewniany pomost (on również jest podświetlony nocą). Na plaży, obok pomostu stoi budka ratownicza (w szczycie sezonu ratowników jest 3). Można wypożyczyć kajak lub rowerek wodny. Pozostałe brzegi (południowy, zachodni i północny) są spacerowo-wędkarskie, czyli dzikie i zarośnięte. Ośrodek „Przystań Wodna” to miejsce godne polecenia na wakacyjny wypad.

W pobliżu znajduje się jeszcze kilka innych stawów i zalewów, ale są one dzikie i niezagospodarowane. Na północ i wschód od Nowych Siołkowic znajduje się ogromny las (z dużym udziałem drzew iglastych), ciągnący się przez kilkadziesiąt kilometrów.


Sprawdź też opisy innych śląskich kąpielisk:

0 thoughts on “Nowe Siołkowice – Przystań Wodna – Opis Kąpieliska”

  1. Aż dziwne że na takim odludziu zrobili takie super kąpielisko! Normalnie szczena opada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top