Bąków – Basen i ośrodek wypoczynkowy

Bąków Basen

Basen i ośrodek turystyczny w Bąkowie położony jest 4 km od Kluczborka. Jego adres to: Dobrzyny 3, 46-233 Bąków. Obiekt leży około 100 metrów od Drogi Krajowej nr11. Podlega on pod kluczborski samorząd (konkretnie OSiR). Przez jego środek przepływa rzeka Stobrawa, a wokół rozlegają się lasy Borów Stobrawskich. Za wstęp na teren Ośrodka pobierana jest jednorazowa opłata, pozwalająca przebywać tam cały dzień (można też wychodzić i bezpłatnie wrócić dzięki otrzymanej na wejściu opasce na rękę). Ośrodek oferuje wiele atrakcji turystyczno-wypoczynkowych, które opisane są niżej. W sezonie letnim jest to bardzo popularne miejsce wypoczynku wśród (głównie młodych) mieszkańców Kluczborka, Olesna i okolic.

Zacznijmy od atrakcji wodnych. Główną z nich jest letni basen kąpielowy o wymiarach 50×20 metrów. Funkcjonują w nim różne dmuchane atrakcje dla 'starszych dzieci’. Basen raczej nie nadaje się do 'sportowego’ i treningowego pływania (brak wydzielonych torów), chyba że w brzydką pogodę, gdy jest mało ludzi. Główni użytkownicy basenu to młodzież nastoletnia. Dla dzieci młodszych przeznaczony jest drugi, mniejszy i płytszy basenik (20×10 metrów), położony kilka metrów dalej. Oba baseny strzeżone są przez ratowników. Wokół nich znajduje się duża trawiasta plaża, gdzie można się rozłożyć z ręcznikiem. Kawałek na wschód jest podłużny mini-zalew na Stobrawie o długości około 500 metrów. Na jego brzegu można wypożyczyć rowerek wodny lub kajak.

Ośrodek oferuje dosyć bogatą infrastrukturę 'dodatkową’. Są (w zależności od pogody) 2-3 większe restauracje i opcjonalnie mniejsze przyczepy czy food-trucki, a także automaty z napojami i słodyczami. Są 'murowane’, czyste toalety z bieżącą wodą i prysznicami. Obok znajdziemy plac zabaw i kilka urządzeń siłowni zewnętrznej. Na obrzeżach funkcjonuje park linowy, tereny do paintballa i strzelnica łucznicza, a także kilka boisk (siatkówka, koszykówka, piłka nożna) i korty tenisowe. Całość uzupełniona jest pralnią, świetlicą, wypożyczalnią rowerów, zadbanymi obiektami roślinnymi oraz małą architekturą dekoracyjną. Teren jest czysty, często sprzątany przez zarządcę. Północno-zachodnia część ośrodka to baza noclegowa (jest w lesie, więc nie brakuje tam cienia). Są domki kempingowe do wynajęcia, a także pole namiotowe i parking dla przyczep/kamperów. Przed Ośrodkiem znajduje się duży, bezpłatny parking. W Bąkowie najlepiej odnajdą się ludzie młodzi, z kolei dla osób starszych może być tutaj nieco zbyt głośno i tłoczno (zwłaszcza w upalne weekendy, gdy ludzi jest ogrom). W pobliżu znajdują się jeszcze 2 letnie kąpieliska- duży Zalew w Kluczborku oraz spokojny i cichy Ośrodek Anpol w Starym Oleśnie.


Sprawdź też opisy innych śląskich kąpielisk:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top