Basen Letni Rybnik-Chwałowice

Basen Rybnik Chwałowice

Kąpielisko letnie w Rybniku-Chwałowicach znajduje się przy ul. 1-go Maja 75, niedaleko kopalni. Obiekt czynny jest w okresie wakacyjnym w godzinach 10-18. Wstęp jest płatny (jednorazowo), ale ceny są bardzo niskie. Ludzi na kąpielisku na ogół jest niewielu, na pewno mniej niż np. na Rudzie, również podlegającej pod rybnicki MOSiR. We wczesnych godzinach w dni powszednie, nawet przy upalnej pogodzie często zdarza się sytuacja, że na terenie obiektu nie ma kompletnie nikogo, poza obsługą. Baseny są dwa (de facto jeden, przedzielony wąskim pasem betonu). Większy basen „pływacki” ma wymiary 25×15 metrów, a mniejszy (dla dzieci i do „taplania się”) 15×10 metrów. Woda w basenach jest bardzo czysta (z sieci wodociągowej), dodatkowo filtrowana i na bieżąco badana przez sanepid.

Kąpielisko jest (w godzinach otwarcia) strzeżone przez ratowników i ochronę. Jest też monitoring. Obok basenu znajduje się budynek gospodarczy z szatniami, przebieralniami, szafkami depozytowymi i toaletami. Niestety nie ma żadnego kiosku z przekąskami i napojami, więc trzeba prowiant przynieść ze sobą. Obok basenów są natryski oraz tzw. nogomyje. Wokół basenów jest trawiasta „plaża”, gdzie można rozłożyć ręcznik (zarówno w słońcu, jak i w cieniu drzew). Na terenie obiektu znajduje się boisko do siatkówki plażowej, piaszczyste boisko do piłki nożnej oraz niewielki plac zabaw.

Kąpielisko nie posiada własnego parkingu, ale można zostawić samochód na poboczu pobliskiej drogi lub na osiedlu w okolicach budynku przy ul.Śląskiej 23. Niedaleko są też przystanki autobusowe, z których dojedziemy do centrum. Na południe od kąpieliska przebiega towarowa linia kolejowa z pobliskiej kopalni. Sam basen leży w parku, gdzie znajdziemy ławeczki, alejki, kilka boisk oraz dom kultury 'Chwałowice’.

Głównym atutem kąpieliska w Chwałowicach jest jego „kameralność”. Jest tam dosyć spokojnie i cicho. Miejsce jest dobre, żeby po prostu popływać i poopalać się. Jeżeli ktoś woli zjeżdżalnie, restauracje, głośną muzykę, kajaki czy wędkarstwo- zdecydowanie nie jest to miejsce dla niego i bardziej spodoba mu się na rybnickiej „Rudzie”.


Basen Rybnik Chwałowice – fotografie:


Sprawdź też opisy innych śląskich kąpielisk:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top