Rybnik – Kamień

Kąpielisko Rybnik Kamień

Kamień jest północno-wschodnią, peryferyjną dzielnicą Rybnika (bliżej stąd do Leszczyn, niż do centrum Rybnika), położoną w parku krajobrazowym „Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich”. W Kamieniu znajduje się Ośrodek MOSiRu Rybnik, położony na północ od ulicy Hotelowej. W tymże Ośrodku znajdziemy szereg atrakcji turystyczno-wypoczynkowych, ze strzeżoną plażą kąpielową na czele. Właściciel terenu (miasto) dobrze dba o czystość i „jakość” Ośrodka (brak walających się śmieci, przycięte trawniki, wyremontowane ścieżki).

2 kilometry od Ośrodka znajduje się stacja kolejowa Leszczyny, ale najłatwiej do Ośrodka dostać się samochodem. Parkingi (płatne w sezonie) znajdziemy na terenie Ośrodka, natomiast w okolicy budynku przy ul. Hotelowej 11 znajdziemy 2 bezpłatne parkingi- jeden średni, a drugi duży.

Stawów w okolicy jest prawie 10, ale najważniejszy z nich jest ten przy Hotelu Olimpia. Ma on niecałe 2 hektary powierzchni. Znajdziemy przy nim strzeżoną plażę o długości około 100 metrów. Dzieli się ona na część „piaszczystą” (przy wodzie) oraz „trawiastą” (położoną przy Hotelu). Wstęp na plażę jest płatny, ale jest to raptem kilka złotych (na upartego można spróbować wejść na nią „na krzywy ryj” od strony północnej). W pobliżu plaży znajdziemy przebieralnie oraz toalety (porządne, porcelanowe, z bieżącą wodą i w dobrym stanie). Nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy (w sezonie wakacyjnym) oraz kamery monitoringu (przy Hotelu). Woda w stawie kąpielowym jest dosyć czysta. Ilość ludzi jest „klasyczna” i „logiczna”, czyli mało poza sezonem oraz mnóstwo w upalne, wakacyjne weekendy. Zimą często można spotkać tutaj „morsów”.

Sam Hotel przy plaży jest 3-gwiazdkowy, nastawiony na gości trenujących różne dyscypliny sportowe (np. często goszczą tutaj piłkarze Ruchu Chorzów). W hotelu znajdziemy wysokiej jakości restaurację oraz infrastrukturę do odnowy biologicznej, spa i siłownię.

Na zachód od „stawu kąpielowego” położona jest dalsza część terenów MOSiR. W „centrum” Ośrodka znajdziemy wodny plac dla dzieci „Pluskadełko”, gdzie w sezonie letnim tryskają liczne fontanny. Obok jest siłownia zewnętrzna i kilka sezonowych obiektów gastronomicznych (lody, gofry, hamburgery, piwo). W pobliżu są też tereny do paintballa.

Idąc dalej- dojdziemy do boisk do koszykówki, mini-siatkówki, kortów tenisowych oraz 2 boisk piłkarskich (jedno ze sztuczną, drugie z naturalną nawierzchnią). Funkcjonuje tutaj klub KP Kamień, występujący w niższych ligach lokalnych.  Wokół Ośrodka znajdziemy kilka stawów wędkarsko-spacerowych, a także liczne ścieżki rowerowe i ogromne tereny leśne.


Sprawdź też opisy innych śląskich kąpielisk:

0 thoughts on “Rybnik – Kamień – Opis Kąpieliska”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top