Korzonek – Akwen Vivo

Korzonek Staw

„Akwen Vivo” (zwany też „Stawem Stampnica”) to niewielki staw, położony w lesie nieopodal wsi Korzonek, w pobliżu drogi wojewódzkiej nr408 z Kędzierzyna-Koźla do Gliwic. Wieś Korzonek składa się z 2 części: bloczków przy ulicy Nowej oraz domków przy Ulicy Leśnej. Między nimi znajduje się przydrożny bar z parkingiem, od którego odchodzi leśna droga na północny zachód. Na tym parkingu najwygodniej zostawić samochód i pójść około 650 metrów wspomnianą leśną drogą (wjazd samochodem nad sam Akwen jest niemożliwy bez złamania przepisów).

„Akwen Vivo” ma kształt prostokąta o wymiarach około 230×100 metrów. Woda w stawie jest całkiem czysta, powietrze również (wokół rozlegają się ogromne lasy, ciągnące się od Kędzierzyna do Rybnika i dalej do Pszczyny). Miejsce nie posiada żadnej infrastruktury turystycznej (poza wspomnianym barem przydrożnym), jest totalnie dzikie. Nie ma ratowników, więc kąpiel odbywa się na własną odpowiedzialność. Ludzi na ogół jest tu niewielu (na pewno mniej, niż w innych, popularnych kurortach plażowych), przez co miejsce jest cenione wśród osób, które cenią sobie spokój i kameralną atmosferę. W południowo-wschodnim rogu Akwenu znajduje się 65-metrowa, piaszczysto-trawiasta plaża. Wokół stawu przebiega ścieżka, wzdłuż której znajdziemy jeszcze kilka mniejszych, kilkumetrowych miejsc kąpielowo-wędkarskich. Staw w Korzonku świetnie nadaje się jest na jednodniowy, kameralny wypad nad wodę, z drugiej strony- jeżeli ktoś lubi tłum, muzykę, restauracje, kajaki, motorówki, lansik, hotele- miejsce to na pewno nie jest dla niego.


Sprawdź też opisy innych śląskich kąpielisk:

0 thoughts on “Korzonek – Akwen – Opis Kąpieliska”

  1. Bylem tam nad wodą i nie za bardzo powinno być zamknięte ponieważ tylko śmieci do około lasu i nie bezpośrednio nie bezpieczne się tam kąmpac w tej wodzie brudnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top