Park Słupna – Mysłowice

Park Słupna Mysłowice

Park Słupna w Mysłowicach to popularne tereny rekreacyjno-wypoczynkowe. W sezonie letnim funkcjonuje tutaj kąpielisko odkryte. Obiekt podlega pod mysłowicki MOSiR, a wstęp jest bezpłatny. Adres to ul. Stadionowa 13. W pobliżu znajdują się 2 duże, bezpłatne parkingi- jeden przy ul.Stadionowej, a drugi przed wejściem do pobliskiego Muzeum Pożarnictwa. Nie ma żadnych problemów z brakiem wolnych miejsc parkingowych, nawet w szczycie sezonu. Dojechać można też autobusem (przystanek 'Słupna Ośrodek Wypoczynkowy’, lub kawałek dalej inny, ruchliwszy przystanek 'Brzęczkowice Słupna’). Na upartego do Ośrodka można pojechać też pociągiem i przespacerować się 20 minut z głównego dworca w Mysłowicach.

Obiekt jest ogrodzony, ale bezpłatny, zamykany na noc. Przy głównym wejściu znajdziemy kilka punktów gastronomicznych z lodami, napojami i czymś na ciepło. Są też 'murowane’ toalety z dostępem do bieżącej wody. Głównym punktem Ośrodka są dwa stawy (przedzielone pomostem). W większym, „zachodnim” można się kąpać (teren kąpieliska oznaczony jest kolorowymi bojami), we „wschodnim” bywa różnie, gdyż obiekt wymaga doinwestowania finansowego (dawniej we „wschodnim” stawie zawsze można było się kąpać, funkcjonowała też duża zjeżdżalnia wodna). Obiekt sezonowo strzeżony jest przez ratowników i ochronę. Na północnym brzegu jest duża, trawiasta plaża. Ponadto goście mają do dyspozycji wypożyczalnię kajaków i rowerów wodnych. Są też 2 gumowe brodziki dla dzieci. We wschodniej części ośrodka funkcjonuje kilka boisk do siatkówki plażowej (w tym 2 z trybunami dla kilkuset widzów), a także mini-park linowy dla dzieci oraz boisko do 'plażowej’ piłki nożnej. Jest też siłownia plenerowa i 2 place zabaw dla dzieci. Niekiedy można tu spotkać gumowe, dmuchane boisko do piłki „wodno-nożnej”, w którym jest około 20-30cm wody.

W bezpośrednim sąsiedztwie Ośrodka znajduje się Muzeum Pożarnictwa, które warto zwiedzić (jest tam mnóstwo zabytkowych pojazdów strażackich). Nieopodal funkcjonuje wysokiej jakości hotel oraz kościół ewangeliczny „Dom Ojca”. Wokół znajduje się Park, który stanowi początek ogromnego pasa leśnego, ciągnącego się do Tychów i dalej do Pszczyny i Żor. „Park Słupna” to miejsce godne polecenia na jednodniowy wypad rodzinny, aczkolwiek widać na pierwszy rzut oka, że obiekt wymaga inwestycji remontowych.


Sprawdź też opisy innych śląskich kąpielisk:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top